0183 01:11-3 en 20:12-1

Gemeentehuis van Haarlemmerliede en Spaarnwoude aan de Rijksstraatweg nabij Liedebrug (Haarlemse kant) Het was een zeer gevaarlijke weg mede door de twee trambanen. Er gebeurden veel ongelukken. Toen er een nieuw raadhuis in Halfweg werd gebouwd (opening 30-04-1906) kocht Siem van der Peet het oude gebouw met eeuwigdurende pacht. Er naast stond een klein huisje van melkboer Dekker uit Haarlem. Bert Poelgeest (broers van moeder van ome Ab Schouten) huurde deze woning. Toen de Haarlemmerweg verbreed moest worden, werd Siem v.d. Peet uitgekocht voor 40.000 gulden. Dekker dacht er ook een slaatje uit te slaan, maar vroeg te veel. Hij keeg het deksel op de neus en alles werd zondermeer gesloopt.


© Dorpsvereniging Haarlemmerliede en Spaarnwoude / Chris Buzink 2017-2021